Lékařské čepice

13

Operační sál a místnost pro chirurgické zákroky je místem, kde musí být udržována maximální čistota a sterilita. Proto je povinné na operačním sále mít spravné oblečení a obuv a chirurgové si před vstupem na sál musí důkladně umít ruce, kterými se nasledně dotýkají skalpelu. Jde o lidský život a také o komfort práce. Ochranná čepice na vlasy je nenahraditelným prvkem oblečení chirurga. Nejenže chrání operační místnost před nežádoucím prachem nebo vlasy, ale také poskytuje lékaři čisté zorné pole.

Chirugické čepice byly kdysi minimalistické, v barvě oblečení, bez jakýchkoliv odchylek od normy. Dnes můžeme na operačních sálech vidět čím dál tím více variací týkajících se chirugických čepic. Barevné a dokonce se vzorky chirurgické čepice se čím dál častěji stávají oblíbenou částí lékaře. Ale nesmíme zapomenout, že nejdůležitější je dobro pacienta a hlavní funkce čepice je zajistit maximální čistotu během operačního zákroku.

Nabízené v našem internetovém obchodě zdravotnické čepice od značky Uniformix, jsou elegantní a stylovou pokrývkou hlavy, vázané zezadu stahovací šňůrkou. Čepice jsou k dispozici v několika barevných verzích a v univerzální velikosti. Chirurgické čepice jsou vyrobené z materiálu s obsahem 50% bavlny 50% polyestru. Brzy se v našem obchodě objeví také čepice se vzorky a s obsahem 100% bavlny. Vnitřek chirurgických čepic je zepředu vyplněný speciálním materiálem froté, který zaručuje dodatečný komfort. Tato tkanina perfektně absorbuje vodu a tím chrání chirurgovu tvář před kapkami potu, které se mohou objevit během dlouhé a únavné operace.

pixel