Zdravotnické oděvy bez žehlení? Je to možné!

2022-04-08
Zdravotnické oděvy bez žehlení? Je to možné!

Žehlení pracovních oděvů je jednou z mnoha povinností, kvůli kterým máme méně času na odpočinek. Zdravotníci si však mohou tuto povinnost vyškrtnout ze seznamu každodenních úkolů. V obchodech jsou k dostání zdravotnické oděvy bez žehlení, které vypadají skvěle i po dlouhé službě. Zajímá vás, zda jsou pohodlné a jak je poznáte? Přečtěte si náš článek!

 

 

Co se dozvíte v tomto příspěvku?

  • Jak poznáte, které zdravotnické oděvy se nemusí žehlit?
  • Jaké další výhody mají zdravotnické oděvy, které není třeba žehlit?
  • Které modely zdravotnického oblečení na uniformix.pl nevyžadují žehlení?

Neradi žehlíte? Zvolte syntetiku!

V dnešní době všichni trpíme nedostatkem času. Po práci, nákupech, úklidu a vaření je těžké najít si alespoň trochu času pro sebe, a přesto si po dlouhé službě v nemocnici nebo na klinice potřebujete odpočinout. Volba zdravotnických oděvů ze syntetických vláken nám naštěstí umožňuje vyřadit z dlouhého seznamu povinností alespoň jednu - žehlení. Tento typ oblečení se mačká mnohem pomaleji. To znamená, že zdravotnická halena nebo kalhoty vám zajistí reprezentativní vzhled i během dlouhé a intenzivní služby.

 

 

 

Další výhody oblečení s elastanem

Zdravotnické oděvy bez žehlení mají řadu dalších výhod. Stojí za to vědět, že polyester s příměsí streče se používá při výrobě typického sportovního oblečení, takže zdravotní oblečení z něj ušité má podobné vlastnosti. Především je extrémně pružný, takže se dokonale přizpůsobí postavě. Při nošení neomezuje v pohybu a poskytuje vysokou úroveň pohodlí, a to i ve zdravotnických profesích, které vyžadují hodně pohybu. Polyester s příměsí elastanu je navíc lehký a příjemný na dotek. Velmi rychle schne, což eliminuje problém nevzhledných skvrn od potu v podpaží. Je také odolný, snadno se z něho odstraňují nečistoty a neztrácí barvu ani po mnoha vypráních. Zdravotnické oděvy s lycrou, spandexem nebo elastanem jsou investicí na mnoho let!

Jak pečovat o zdravotnické oděvy bez žehlení?

Pokyny k praní je nejlépe vyhledat na štítku s údaji o péči o daný oděv. Obecně se  polyester s příměsí streče snadno udržuje - nesráží se, snadno se z něj odstraňují skvrny a je odolný vůči změně barvy. Zdravotnické oděvy vyrobené z tohoto materiálu lze prát v pračce. Při sušení se nejlépe osvědčují tradiční metody. Nedoporučujeme používat bubnovou sušičku, protože může způsobit elektrizování a dokonce trvalé zmačkání tkaniny. Je třeba si také uvědomit, že žehlení polyesterových oděvů je nejen zbytečné, ale také nevhodné. Materiál je hořlavý, takže pokud potřebujete použít žehličku, nastavte nižší teplotu nebo žehlete přes bavlněnou látku.

 

 

Zdravotnické oděvy bez žehlení na uniformix.cz

Obchod uniformix.pl nabízí širokou škálu vysoce kvalitních zdravotnických oděvů. Řada Uniformix Comfort zahrnuje elastické kalhoty, haleny a šaty z polyesteru s příměsí elastanu. Taková tkanina znamená naprostou volnost pohybu a není třeba žehlit oblečení před každou službou. Řada Urbane Ultimate má podobné vlastnosti. K výrobě je použita látka, která kromě polyesteru a spandexu obsahuje umělé hedvábí, takže je mimořádně příjemná na dotek. Za zmínku stojí také dámské zdravotnické oblečení bez žehlení značky Barco One Wellness, Smitten, Dickies a Med. Couture Peaches. Pro muže doporučujeme oděvy z řady Med Couture Rothwear nebo Landau Mens.Hledáte lékařské oblečení bez žehlení? Pak určitě navštivte stránky uniformix.cz!

pixel