Zdravotnické oblečení scrubs – co to znamená?

2022-03-11
Zdravotnické oblečení scrubs – co to znamená?

Termín scrubs pochází z angličtiny a označuje lékařské oblečení mírně volnějšího střihu, které nejčastěji nosí zdravotníci a zdravotní sestry na nemocničních odděleních. Úspěšně ji používají také zubaři a lékárníci. Zdravotnické oděvy scrubs jsou velmi oblíbené, mimo jiné díky snadnému použití. Máte ho už ve svém šatníku? Pokud ne, podívejte se, proč stojí za to ho mít!

 

 

Co se z tohoto příspěvku dozvíte?

  • Kdo nejčastěji nosí zdravotnické oblečení scrubs?
  • Jaké jsou hlavní výhody zdravotnického oblečení scrubs?
  • Vyplatí se si jej pořídit?

 

 

Ve zkratcePánské a dámské zdravotnické oblečení scrubs je vynikající volbou pro zdravotníky. Vyznačuje se volnějším střihem a vysokou prodyšností a nabízí skvělé pohodlí pro každodenní nošení. Vypadá také elegantně a profesionálně a díky velkému výběru dostupných střihů nebude nalezení správného zdravotnického oděvu scrubs obtížným úkolem.

Zdravotnické oblečení scrubs - kdo je nosí?

Díky svým nesporným praktickým a estetickým vlastnostem si zdravotnické oděvy scrubs získaly oblibu mezi personálem nemocničních oddělení - zdravotníky různých specializací, zdravotními sestrami a ošetřovateli.Přestože jsou nejoblíbenější v nemocnicích, scrubsy jsou také často volené i pracovníky lékáren a zubních klinik. Kdo by se měl zásobit těmito oděvy?

 

- chirurgové,

- anesteziologové

- pediatři

- pulmonologové,

- radiologové,

- zdravotní sestry a zdravotní bratři

- fyzioterapeuti,

- lékárníci,- zubaři.

 

 

 

 

 

Proč si pořídit zdravotnické oblečení typu scrubs?

Zdravotnické oblečení scrubs má mnoho výhod, které zdravotníci ocení. Není tedy divu, že se k tomuto řešení obrací stále více lidí, pro které je pohodlí a profesionální a upravený vzhled při práci nejdůležitější.

 

 Zdravotnický scrubs - praktický rozměr

Zdravotnické oblečení typu scrubs zajišťuje pohodlné nošení. To je možné díky použití lehkých, prodyšných materiálů, které zaručují vhodnou cirkulaci vzduchu a odvod vlhkosti (potu). Díky volnějšímu střihu se můžete volně pohybovat, takže zapomeňte na problém omezených, "ztuhlých" pohybů při plnění každodenních povinností. To také znamená, že zdravotnické oblečení scrubs mohou nosit lidé všech typů postavy.

 

 

 

 

 Zdravotnické scrubsy také pomáhají udržovat správnou hygienu.

Používají se jako ochranná vnější vrstva oděvu, která účinně chrání před účinky škodlivých látek a před kontaktem s tělesnými tekutinami pacientů, např. krví. 

 

 Atraktivní vzhled a profesionální look

Velkou výhodou zdravotnického oblečení scrubs je jeho estetický vzhled. Profesionální oblečení se skládá ze zdravotnické mikiny a kalhot, plášťů a volitelně i čepic. Mohou být jednobarevné nebo s efektnějšími střihy, např. zdravotnické mikiny se vzory nebo v různých barvách. V tomto ohledu nabízejí scrubsy velkou svobodu volby a zároveň zaručují profesionální a upravený vzhled, který pacienti velmi oceňují. V oblečení scrubs z našeho obchodu se budete cítit sebejistě jako nikdy předtím!

 

 

 

Zdravotnické scrubsy respektují nemocniční dress code

I přes použití různých vzorů a barev zůstává oděv typu scrubs v duchu klasického nemocničního dress code. Díky této univerzálnosti ji mohou nosit zdravotníci všech specializací s různým estetickým vkusem, přičemž respektuje požadavky a pravidla, které je nutné dodržovat v necmocničních prostorech. 

 

Stojí za to vybrat si zdravotnické oblečení scrubs?

Zdravotnické scrubsy jsou jedním z nejlepších řešení dostupných na trhu. Jedná se o specializované oděvy, které byly navrženy tak, aby vám usnadnily každodenní náročnou práci s pacienty. Myslelo se na vše: pohodlí, všestrannost a atraktivní vizuální stránku. Ať už trávíte dlouhé hodiny v nemocničních sálech, nebo pomáháte pacientům s výběrem léků v lékárně, zdravotnické oblečení scrubs (pánské i dámské) pro vás bude skvělou volbou.

Nezapomeňte se podívat do našeho obchodu uniformix.cz , kde si můžete doplnit svůj lékařský šatník. Podívejte se na to hned!

Doporučené

pixel