Zdravotnická mikina vázaná, rozepínaná, slim fit - který střih je pro vás nejlepší?

2022-02-25
Zdravotnická mikina vázaná, rozepínaná, slim fit - který střih je pro vás nejlepší?

Oblečení pro práci v nemocnici nebo na klinice má sloužit především praktickým účelům - zaručit pohodlí a zdůraznit profesionální image. Při oblékání služební uniformy se však nemusíme vzdávat stylového a atraktivního vzhledu. Oblečení pro zdravotníky je k dispozici v tolika střizích a barvách, že ho můžete snadno přizpůsobit své postavě a módním preferencím. Dnes se podíváme na jeden ze základních prvků oděvu pro každého zdravotníka: zdravotnickou mikinu. Který střih je pro vás nejlepší – na vázání, rozepínací nebo třeba s úzkým střihem?

 

 

Co se z tohoto příspěvku dozvíte?

  • Jaké střihy zdravotnických mikin najdete v obchodech?
  •  Kdo by měl nosit vázanou zdravotnickou halenu?
  • Jakému typu postavy sluší zdravotní haleny vypasované a jakému typu haleny s knoflíky?

 

Zdravotnická mikina vázaná

Zdravotnická mikina vázaná je v současnosti jedním z nejoblíbenějších stylů tohoto typu oblečení pro zdravotníky. Jak už název napovídá, vyznačuje se zavazováním na šňůrku, kterou lze umístit na boku nebo po trochu těsnější úpravě mikiny, na zádech. Díky tomuto způsobu oblékání se vytváří obálkový výstřih ve tvaru písmene V, který si oblíbilo mnoho žen. Trend vázaných lékařských halen se shoduje s trendem, který můžeme pozorovat v dámské módě - košile, halenky a šaty podobné konstrukce jsou v současné době velmi oblíbené.Obálkový střih je univerzální střih, který se bude líbit ženám různých typů postavy. Oblíbený je však zejména u osob s postavou takzvaného jablka, hrušky a obráceného trojúhelníku. Hluboký výstřih krásně zvýrazňuje a zeštíhluje krk, zatímco jemně rozšířená spodní část vyrovnává proporce postavy a lehce maskuje boky a břicho. Zavazování pomocí šňůrky umožňuje přizpůsobit halenu postavě a navíc zvýrazňuje pas.Vázaná zdravotnická halena se bude líbit ženám, které by tímto oblečením rády vyvážily proporce mezi boky a rameny. Budou jí s radostí nosit i ženy, které nemají rády přiléhavé oblečení. Tento typ haleny je volnější než například vypasovaná halena nebo halena na knoflíky, což umožňuje větší volnost pohybu.

 

 

Zdravotnická halena na knoflíky

Zdravotnická halena se zapínáním na knoflíky je často klasifikována jako sako. Má také elegantní charakter, ale je o něco kratší (a má krátké rukávy). Tyto typy halen jsou obvykle vyrobeny z mírně tužších látek, které jsou velmi odolné proti pomačkání, a proto se stávají častou volbou recepčních, zubních asistentek nebo pracovníků kosmetických a lázeňských služeb. Vždy vypadají elegantně a upraveně, čímž zdůrazňují vaši profesionální image a reprezentativní charakter vaší pozice.Zdravotnické haleny na knoflíky jsou k dispozici v jednobarevných provedeních, což je nejklasičtější varianta, a také s kontrastními vsadkami, například v podobě lemování nebo prošívání na kapsách. Univerzálnost tohoto střihu znamená, že obě varianty se budou líbit ženám různých typů postavy. Zdravotnická halena na knoflíky bude z ohledu na provedení vytvářet velice povedenou soupravu se suknínebo klasickými kalhotami s rovnými nohavicemi.

 

 

 

Rozepínaná zdravotnická halena

Zdravotnickou halenu lze také zapínat na zip. Ačkoli je takový střih spojován se sportovní módou, hodí se i k elegantnějším a klasičtějším outfitům, například v kombinaci se sukní. Zip nejen usnadňuje oblékání a svlékání, ale je také dekorativním prvkem, zejména pokud je v kontrastní barvě.

 

Vypasovaná zdravotnická halena

Vypasované zdravotnické haleny jsou také častou volbou zdravotních sester, lékařů nebo pracovníků v zubních a kosmetických ordinacích. Tento střih účinně zvýrazňuje linii pasu a díky tomu vyrovnává proporce postavy mezi boky a rameny. Pro umocnění tohoto efektu se vyplatí zvolit model s dodatečným zdobením - bočními vsadkami v kontrastní barvě, které navíc zeštíhlují pas.

 

Módní a stylové zdravotnické haleny – přehled návrhů Uniformix

Hledáte novou mikinu, která by doplnila váš pracovní šatník? Zde je několik návrhů dostupných v obchodě se zdravotnickým oblečením uniformix.cz!- Vázaná zdravotnická mikina Uniformix Medical - její volný kimonový střih vám poskytne bezkonkurenční pohodlí během každé služby a praktické zavazování na šňůrku vám umožní dokonale si jí přizpůsobit vašemu tělu. Překrývající se výstřih dodává šatům ženský nádech. Model je k dispozici v 8 barevných provedeních: od bílé a růžové po modrou a šedou.-

Zdravotnická mikina Select - oblékaná přes hlavu. Díky elastickým klínům na bocích mikina dobře padne a spolupracuje s každým pohybem těla. Kontrastní barva vsadek jí dodává sportovní charakter a opticky zeštíhluje pas.- Zdravotnická mikina se zapínáním na cvoky - mikina je ve stylu saka, zdobená kontrastním lemováním podél zapínání a barevnou vsadkou na kapse. Díky asymetrickému střihu je výraznější. Díky svislým střihům v přední části a záševkům v přední a zadní části se model dokonale přizpůsobí postavě a zároveň zajišťuje velkou volnost pohybu.

 Vypasovaná zdravotnická mikina Uniformix Flex Zone je klasický minimalistický návrh, který se hodí k různým prvkům zdravotnického oblečení: k sukním, joggerům nebo kalhotám s rovnými nohavicemi. Výstřih s překrytím, velké kapsy na přední straně a svislé prošívání těsně pod prsy dodávají šatům osobitý charakter. Elastický, na dotek příjemný a k pokožce šetrný materiál zaručuje pohodlné používání.

 

 

Zdravotnická mikina je základní součástí šatníku každého lékaře, zdravotní sestry, fyzioterapeuta nebo zubaře, ale často se používá také v kosmetických salonech, kadeřnictvích a masá  žních salonech. Její popularita by neměla být překvapením. Zdravotnická mikina poskytuje nejen plné pohodlí při nošení, ale také podtrhuje profesionální image. Díky tomu, že je k dispozici v mnoha různých verzích, můžete jí snadno přizpůsobit jak k typu své postavy, tak módním preferencím. Na uniformix.cz najdete nejmódnější zdravotnické mikiny známých a spolehlivých značek.

Doporučené

pixel