Zdravotnická mikina pro stomatologa – vybíráme nejlepší stomatologické mikiny

2022-03-25
Zdravotnická mikina pro stomatologa – vybíráme nejlepší stomatologické mikiny

Zdravotnické oděvy používají nejen zaměstnanci nemocnic a klinik, ale také zubaři. Vždyť práce zubaře, stejně jako práce jakéhokoli jiného lékaře, vyžaduje volnost pohybu, nadprůměrnou úroveň hygieny a bezvadný vzhled. Zajímá vás, na co se zaměřit při výběru zdravotnické mikiny pro zubní lékaře a kde nejlépe nakupovat? Vše se dozvíte v našem dnešním článku!

 

 

Co se z tohoto příspěvku dozvíte?

- Jaké vlastnosti má mít správná zdravotnická mikina pro stomatologa?

- Vyplatí se vsadit na stomatologickou zdravotnickou mikinu v klasické barvě?

- Je barevná zdravotnická mikina pro zubaře dobrý nápad?

 

Na co se zaměřit při výběru zdravotnické mikiny pro stomatologa?

Výběr zdravotnických oděvů je snadný jen zdánlivě, protože tento typ oděvů čelí mnoha výzvám. Musí být pohodlné, snadno se čistit a mít dlouhou životnost. Důležitý je také estetický vzhled, který pomáhá budovat image profesionála. V první řadě je tedy třeba věnovat pozornost materiálu, ze kterého jsou vyrobeny. Nejčastěji se používá bavlna s příměsí syntetických vláken, která dodávají pružnost a zabraňují mačkání. Tento materiál také zaručuje dobrou prodyšnost. Dalším důležitým faktorem je pohodlí, protože i menší nepohodlí může odvádět pozornost od důležitých povinností. Proto se vyplatí věnovat chvíli výběru lékařské stomatologické haleny se střihem, který neomezuje v pohybu. Nejčastější volbou je model s krátkými rukávy a prostornými kapsami na nezbytnosti.A nakonec nám ještě zůstal vzhled. Zvolená zdravotnická mikina by měla nejen dobře vypadat, ale také ladit s výzdobou kanceláře a odlišovat se od konkurence. Samozřejmě neexistuje jediný univerzální model, který by se líbil všem zubařům, ale níže uvádíme několik zajímavých návrhů.

 

 

 

  Zdravotnické oblečení v klasických barvách

Klasika je vždy v kurzu, takže při výběru lékařské mikiny pro zubaře se vyplatí zvážit osvědčené barvy, jako je bílá, námořnická nebo modrá. V oboru se používají již léta, což neznamená, že musí být nudné. Stačí zvolit správný střih, abyste vypadali stylově a profesionálně a vynikla vaše ordinace. Skvělým příkladem jsou lékařské mikiny Uniformix pro muže inspirované košilí s výrazným límcem nebo stojáčkem. Další zajímavou nabídkou je minimalistický model přes hlavu z řady Flex Zone, který je vyroben z extrémně pružného materiálu, takže poskytuje dostatečnou volnost pohybu i těm nejnáročnějším klientům. Pro ženy je tu výrazná dámská zdravotnická mikina s kimonovou vazbou, model z řady Select se strečovými klíny zdůrazňující pas nebo asymetrická mikina Cherokee se zakládaným výstřihem

 

 

 

Stomatologicka barevná mikina

Nic nestojí v cestě tomu, abyste si vybrali lékařskou mikinu pro zubaře ve výraznější barvě. Takový oděv dodává energii a optimismus, což se hodí zejména v pochmurných měsících, které v Čechách nejsou vzácností. Oblečení odpovídající vizuální identifikaci ordinace se navíc může stát jejím poznávacím znamením. Je však třeba mít na paměti, že barvy mají silný vliv na náladu, a proto je lepší to s jasem nepřehánět. Například červená barva krve může u vyděšeného pacienta ještě zvýšit hladinu stresu. Které barvy jsou nejlepší? Dámám doporučujeme žensky růžovou, sytě fialovou nebo neutrálnější celadonovou. Muži mají obvykle o něco menší výběr, ale místo bílé a tmavě modré doporučujeme lahvově zelenou nebo tmavé bordó. Těm, kteří mají rádi neobvyklé barvy, doporučujeme unisex zdravotnickou stomatologickou mikinu Uniformix Club, která je k dispozici až ve 13 atraktivních barevných variantáchDámám, které chtějí vyniknout, nabízíme naše ženské modely z řady Select např. s kontrastním lemováním nebo se zvýrazněným pasem.

 

 

Vzorovaná lékařská mikina pro zubaře

V obchodech jsou k dostání také zdravotnické oděvy s pestrými vzory. Stomatologickou halenu mohou zdobit například pohádkové postavičky, usmívající se zvířátka, květiny nebo srdíčka. Zubní lékaři, kteří pracují s dětmi, obvykle volí toto řešení. Barevné potisky jim pomáhají získat důvěru nejmenších pacientů a odvést pozornost od nepříjemného vrtání. Tento typ oblečení je osvědčeným způsobem, jak děti uklidnit a zútulnit strohou atmosféru zubní ordinace.Všechny výše uvedené modely a mnoho dalších lékařských mikin, nejen pro zubaře, najdete na stránkách uniformix.cz

Doporučené

pixel