Stop monotónnosti! Efektní lékařské čepice

2021-07-12
Stop monotónnosti! Efektní lékařské čepice

Na operačních sálech, v ošetřovnách a v situacích, které vyžadují speciální sterilitu, je lékařský personál povinen nosit na hlavách speciální čepice. Lékaři a sestry díky nim snižují riziko přenosu bakterií a virů a také chrání operační pole před kapkami potu nebo vlasy, které by při zákroku mohly spadnout z hlavy. Zdravotní čepice jsou proto důležitým bezpečnostním prvkem, který pomáhá udržovat sterilní, plně hygienické podmínky ošetření.

 

 

Především komfort používání Každý prvek profesionálního zdravotnického oděvu má své opodstatněné uplatnění a slouží k ochraně zdraví pacienta i lékařů. Lékařské čepice jsou nejčastější mezi chirurgy, kteří především denně operují pacienty. Dlouhé hodiny strávené na operačním sále jsou opravdovou námaha nejen psychickou, ale i fyzickou. Proto je tak důležité, aby lékař nosil lékařský oděv, který je co nejpohodlnější. Jakékoli nepohodlí, nesvoboda pohybu nebo látky nešetrné k tělu nepřipadají v úvahu, protože výrazně brání soustředění a práci. Profesionální lékařská čepice by měla být vyrobena ze 100% měkké, vysoce kvalitní bavlny. Jedině tak bude moci správně dýchat, vstřebávat pot a udržovat hlavu v přehřátí.
Stop monotónnosti Základní, klasická verze lékařských čepic je k dispozici v bílé nebo chirurgické zelené. Lékaři a sestry však již dávno začali používat jiné, originálnější barvy nebo fantazijní vzory. Pro některé mediky se vícebarevné čepice staly jejich vizuální vizitkou. S cvalem rozvoje medicíny se rozvíjejí i trendy v designu zdravotnického oblečení. Modernost rozbíjí monotónnost a stereotypní vzhled lékaře v bílém plášti. Barva vstupuje na nemocniční oddělení, kanceláře a dokonce – v diskrétním provedení – na operační sály!

 

 

 

Vizuální vitrína lékaře Zaměstnanci nemocnice si vědomě vybírají barevné uniformy a ladí je podle svých preferencí, vkusu a postavy. Profesionální, moderní zdravotnické oblečení zajišťuje nejen bezpečnost ve zdravotnických zařízeních, ale přináší do nich i estetické hodnoty, které nejsou bez významu jak pro mediky, tak pro pacienty. Módní styly, neobvyklé barvy a originální vzory látek zahřejí a zpestří image zdravotnického personálu. Lékařské čepice se dodávají v různých barvách a provedeních. Jsou zdaleka nejfantastičtějším kusem lékařského oblečení. Přestože jsou chirurgové na operačním sále povinni nosit zelený ochranný oděv, při výběru barvy lékařské čepice se nemusí omezovat. Vše záleží na jejich vkusu a fantazii.

 

 

 

Barva podporuje zdraví

Nic neuklidní nemocniční atmosféru tak jako barvy! A to se netýká jen těch nejmenších pacientů. Dospělí pobývající v nemocnici také zažívají stres související s diagnózou, invazivními metodami léčby nebo samotným faktem dlouhého pobytu mimo domov. Chladné, monotónní nemocniční prostředí bez teplých barev jen zvyšuje pacientovo napětí.

Povědomí o důležitosti barev v široce chápaném léčebném procesu se naštěstí mezi zdravotnickými manažery, stejně jako mezi lékaři a sestrami pomalu zvyšuje. Barevné prvky lékařských uniforem působí pozitivně i na psychiku pacienta. Při budování pozitivního vztahu s pacientem nelze ignorovat faktory jako úsměv, laskavost a dokonce i smysl pro humor. Pomohou uvolnit napjatou atmosféru a snížit míru stresu uší. Podobně působí i barevné akcenty v lékařských šatech, které uvolňují a usnadňují kontakt s pacientem, protože se nejedná o přehnanou vážnost.

Barevné lékařské čepice na operačních sálech jsou malým, ale důležitým akcentem, který pomáhá trochu rozptýlit pacienta a uvolnit ho. Chirurgové mají ve svém lékařském šatníku často bohaté sbírky různých čepic, které z nich často dělají svůj charakteristický znak, který vyvolává úsměv u vyděšeného pacienta.

Doporučené

pixel