Oblečení pro fyzioterapeuty – 3 osvědčené návrhy

2022-05-13
Oblečení pro fyzioterapeuty – 3 osvědčené návrhy

Práce fyzioterapeuta je z velké části fyzická. Pomoc pacientům s omezeným rozsahem pohybu, zejména na geriatrických odděleních nebo na jednotkách intenzivní péče, vyžaduje sílu a pohyblivost. Oblečení pro fyzioterapeuty proto musí poskytovat nadprůměrné pohodlí, aby neomezovalo v pohybu a nebránilo v práci. Který oděv na službu nejlépe splňuje tato kritéria? Představujeme návrhy dostupné na uniformix.cz .

 

 

Co se z tohoto příspěvku dozvíte?

  • Jaké vlastnosti by měl mít oděv fyzioterapeuta?
  • Jaké zdravotnické oblečení je pro fyzioterapeuty nejlepší volbou?

 

 

Jaký by měl být oděv pro fyzioterapeuty?

Fyzioterapeut je ve službě často v neustálém pohybu. Své pacienty podporuje při zotavování tím, že jim pomáhá provádět rehabilitační cvičení a provádí další fyzioterapeutické procedury. Není neobvyklé, že fyzioterapeut při cvičení zvedá, podporuje a stimuluje jejich pohyby. Taková specifičnost práce vyžaduje, aby oděv pro fyzioterapeuty měl několik důležitých vlastností.

V první řadě nesmí pracovní oděv fyzioterapeuta omezovat v pohybu. Důležitý je střih - nejvhodnější je takový, který je mezi volným a přiléhavým. Mikina, kalhoty nebo sako by měly přiléhat k tělu, ale zároveň by ho neměly obepínat, protože to výrazně omezuje volnost pohybu. Při nákupu oblečení pro fyzioterapeuta stojí za to věnovat zvláštní pozornost výběru správné velikosti. I ten nejlépe ušitý oděv nebude správně sedět, pokud nebude přizpůsoben tělu.

Druhou věcí, kterou je třeba při nákupu zvážit, je kvalita materiálu. Oblečení pro fyzioterapeuty by mělo být prodyšné, příjemné na dotek a pružné - aby bylo nejen pohodlné, ale také příjemné na nošení. Tyto požadavky nejlépe splňují syntetické tkaniny nebo tkaniny vyrobené z kombinace syntetických a bavlněných vláken. Čistá 100% bavlna se při výrobě těchto specializovaných oděvů používá mnohem méně často. Přídavek syntetického materiálu zvyšuje trvanlivost tkaniny a také její odolnost proti pomačkání.

 

 

 

Vsaďte si na osvědčené zdravotnické oblečení

Oblečení pro fyzioterapeuty je nejlepší hledat v sortimentu zdravotnických oděvů - to zaručuje funkčnost a pohodlí při používání. Oděvy pro zdravotnické pracovníky jsou vyrobeny z moderních tkanin a jsou navrženy tak, aby splňovaly nejvyšší požadavky. Během náročné směny si přece nemůžete dovolit neustále upravovat vytahující se halenu nebo límec, který se vám lepí na krk. 

Níže najdete nabídku zdravotnických souprav, které jsou ideální pro fyzioterapeuty.

 

 

Tričko + zdravotnické kalhoty

První sadou, kterou navrhujeme, je kombinace trička a zdravotnických kalhot. Kalhoty jsou také nejlepší volbou pro ženy fyzioterapeutky - při práci s pacientem se často musíte ohýbat nebo klečet, takže sukně nebo šaty by mohly být problematické. Výhodou takového oblečení je bezpochyby jeho pohodlí. Trička a kalhoty v různých barvách lze libovolně kombinovat a vytvořit tak několik sad.

 

Zdravotnická mikina + kalhoty

Skvělou volbou pro každého fyzioterapeuta, ať už pracuje v nemocnici nebo v soukromé praxi, bude sada společně se zdravotnickou mikinou. Je zárukou pohodlí a také způsobem, jak zdůraznit svou profesionální image. Dámské a pánské zdravotnické mikiny od značek Uniformix a Med Couture jsou navrženy tak, aby zajistily plnou volnost pohybu v každé situaci. Perfektně sedí na těle a neomezují pohyblivost paží. V kombinaci se zdravotnickými kalhotami tvoří pohodlnou a funkční uniformu, která je ideální pro práci v nemocnicích a ordinacích.Navíc tato uniforma pro fyzioterapeuta vypadá moderně a profesionálně. Mikiny i zdravotní kalhoty, zejména dámské, jsou k dispozici v mnoha různých provedeních. Vybírat můžete z více či méně vypasovaných modelů - výrobci nabízejí například úzké střihy se zvýrazněným pasem nebo volnější kimonové střihy. Dámské zdravotnické mikiny mají často další ozdobné prvky, které jim dodávají stylový charakter: prošívání v kontrastních barvách, šikmé kapsy, neobvyklé výstřihy, ozdobné knoflíky nebo patentky.Zdravotnické mikiny a kalhoty jsou k dispozici v mnoha různých barvách: od klasických barev, jako je bílá, tmavě modrá a šedá, až po různé odstíny růžové, modré a zelené. Abyste si usnadnili sestavení uniformy, můžete si vybrat kompletní zdravotnické soupravy - tedy hotové soupravy, u kterých si pouze vyberete barvu.

 

 

 

Zdravotnické sako + kalhoty

Náš poslední návrh oblečení pro fyzioterapeuta, tentokrát výhradně pro ženy, je kombinace zdravotnického saka + kalhoty. Největší předností saka je jeho moderní a elegantní charakter. Má o něco delší střih než halena, sahá pod boky, a zapíná se na zip nebo patentky. Může mít dlouhé nebo krátké rukávy a ozdobné prvky, jako je šikmé prošití kontrastní nití nebo další kapsy.Fyzioterapie je profese, která vyžaduje neustálý pohyb. Velký význam má správné oblečení - nesmí omezovat pohyblivost ani rozptylovat potřebou neustálého upravování. Obchod uniformix.pl nabízí oblečení určené speciálně pro zdravotníky: lékaře, zdravotní sestry a fyzioterapeuty. správný výběr oblečení je zárukou pohodlného nošení a nejvyšší funkčnosti.

Doporučené

Dámské zdravotní kalhoty Med Couture INSIGHT 2711-TEAL

Dámské zdravotní kalhoty Med Couture INSIGHT 2711-TEAL

769,00 Kč bruttoNejnižší cena 30 dní před slevou654,00 Kč brutto
Dámská zdravotní halena Med Couture INSIGHT,  2411-TEAL

Dámská zdravotní halena Med Couture INSIGHT, 2411-TEAL

710,00 Kč bruttoNejnižší cena 30 dní před slevou603,00 Kč brutto
pixel