Lékařské dřeváky. Podle mnohých pohodlné boty do práce v nemocnici!

2023-03-17

Vzhledem k prodlužující se délce života neustále roste poptávka po pečovatelích, kteří pomáhají závislým lidem v jejich každodenním fungování. Tento typ práce vyžaduje znalosti, zkušenosti, empatii, samostatnost, fyzickou zdatnost a… vhodné oblečení.

Zajímá vás, jak by měla vypadat uniforma zdravotnického asistenta? Vše se dozvíte v našem článku!

Co se z tohoto příspěvku dozvíte?

 • Jaké jsou povinnosti ošetřujícího lékaře?
 • Jak vybrat pohodlné a funkční oblečení zdravotnického asistenta?
 • Z čeho se může skládat uniforma zdravotnického asistenta?

Co dělá lékařský opatrovník?

Jak by měla vypadat uniforma zdravotnického asistenta? Než odpovíme na tuto otázku, zvažte, co přesně zástupci této profese dělají. O tom, co si oblékneme do práce, totiž rozhodují každodenní povinnosti. Zdravotní pečovatel pomáhá nemocným a starým lidem při uspokojování jejich základních životních potřeb vykonáváním široce chápaných pečovatelských a ošetřovatelských činností. V praxi to znamená pomoc při:

 • dodržování hygieny,
 • jíst,
 • pohybující se.

Kromě toho je jeho povinností:

 • sledování zdravotního stavu pacienta
 • a starat se o jeho pohodlí či blaho.

Zdravotníci také asistují kvalifikovanějšímu zdravotnickému personálu při ošetřeních a dezinfikují při nich používané nástroje. Tento typ práce lze provádět u pacienta doma nebo v různých typech zařízení:

 • nemocnice,
 • kliniky,
 • hospice,
 • sanatoria
 • nebo pečovatelské domy.
Drewniaki medyczne

 

Jak by měla vypadat uniforma zdravotnického asistenta?

Uniforma zdravotnického asistenta musí zajišťovat vysoký komfort a hygienu. Pomáhat při každodenních činnostech znamená být neustále aktivní a zaujímat neobvyklé polohy. Zvolené oblečení zdravotního asistenta proto musí být pružné a dobře přiléhat k tělu, aby byla zajištěna plná svoboda pohybu. Materiál by měl být lehký a šetrný k pokožce, aby zajistil pohodlí i během mnoha hodin strávených na nohou.

Uniforma pro ošetřujícího lékaře se musí také snadno udržovat v čistotě. Jednak mohou zaměstnanci přijít do styku s tělesnými tekutinami a různými druhy choroboplodných zárodků, jednak lidé, se kterými jednají, mají často problémy s oslabenou imunitou. Uniformu zdravotníka je proto nutné často prát, nejlépe na vysoké teploty. Nakonec je tu otázka vzhledu. Oblečení zdravotnického asistenta by mělo být úhledné a mělo by zdůrazňovat profesionalitu osoby, která jej nosí. Všichni rádi nosíme oblečení, které se nám prostě líbí a odráží náš styl. Naštěstí je nabídka obchodů natolik pestrá, že by to neměl být velký problém!

 

Jak doplnit uniformu zdravotnického asistenta?

 

Přejděme ke specifikům, tedy co by mělo obsahovat uniforma zdravotnického asistenta. Oblečení pro tento druh práce musí splňovat podobné požadavky jako oblečení lékařů a sester. Nejlépe tedy poslouží zdravotní oděvy, které jsou vytvořeny pro zaměstnance široce chápané zdravotní péče. Většina jednoduše oblékne uniformu zdravotnického asistenta skládající se z pohodlných zdravotních kalhot a mikiny. Oblečení lze zakoupit samostatně nebo v sadách. Na výběr jsou desítky různých stylů a barev, takže si vybere každý. Zdravotní kalhoty mohou mít rovné, zúžené nebo manžetové nohavice (joggery) a mikiny různých délek a typů výstřihů. Dámy často volí vypasovaný model nebo vyměňují halenku za ženštější zdravotní bundu, kterou lze nosit jak ke kalhotám, tak k sukni. V obchodech seženete i dámské zdravotní šaty, které překvapí svou funkčností.

Pracujete jako zdravotní sestra? Oblečení šité na míru vašim potřebám najdete na uniformix.pl! Najdete u nás zdravotní halenky, kalhoty, sukně, bundy a šaty nejvyšší kvality. U nás si vyberete z těch nejmódnějších střihů a desítek různých barev.

pixel