Jaká by měla být pohodlná zdravotnická obuv?

2022-05-27
Jaká by měla být pohodlná zdravotnická obuv?

Věděli jste, že nohy obsahují až ¼ všech kostí v těle? Chodidla jsou skutečným základem našeho těla - pokud je narušena jejich biomechanika, bolest se rozšíří do dalších oblastí: kolen, kyčlí, páteře. Pohodlná zdravotní obuv je proto pro naše zdraví nesmírně důležitá. Práce v nemocnici nebo v ordinaci přece jen znamená stání (a často i běh) - vyplatí se zvolit zdravotní obuv, která díky moderním výrobním technologiím poskytne vašim nohám dodatečnou oporu.

 

 

 

Co se z tohoto příspěvku dozvíte?

  • ● Jaké jsou vlastnosti pohodlné zdravotní obuvi?
  • ● Na co se zaměřit při výběru zdravotní obuvi?

 

Pohodlná zdravotní obuv znamená dobře padnoucí obuv.

Pohodlná zdravotní obuv by měla být především dobře přizpůsobena velikosti. To je naprosto zásadní - v příliš velkých nebo malých botách je obtížné dosáhnout alespoň zdánlivého pohodlí. V prvním případě vám budou neustále podkluzovat nohy, což vám značně ztíží práci, a i ten největší stoik se rychle vyvede z rovnováhy. V druhém případě jsou bolestivé otlaky a odřeniny zaručeny.Pro výběr správné velikosti se vyplatí projít po obchodě a vyzkoušet si v něm boty. Teprve při pohybu můžete zjistit, zda vám boty pohodlně sedí na noze. V případě, že se pustíte do online nakupování, měli byste si změřit chodidla a pokaždé porovnat jejich délku s tabulkou výrobce vybraného modelu. Je lepší se neřídit pouze velikostí - rozdíly ve velikostech různých značek mohou být značné.

 

 

Pohodlná zdravotnická obuv = správně tvarovaná obuv

Zdravotní obuv není obyčejná obuv. Jejich výrobní proces využívá nejmodernější technologie a řešení k vytvoření designu, který nejlépe odpovídá přirozené biomechanice chodidla. Některé značky, jako například Toffeln, dokonce spolupracují s vědeckými centry, aby ji co nejdůkladněji poznaly a pochopily. Taková řešení zahrnují vhodné tvarování stélky, zejména v oblasti středu chodidla, nebo dodatečné zpevnění v oblasti paty. Díky tomu je noha v botě umístěna ve správné poloze a zůstává stabilní, což se projevuje ve správném držení celého "lešení" těla: kolen, pánve a páteře.

Modelem s konstrukcí přizpůsobenou biomechanice chodidla je například zdravotní obuv z řady Buxa Professional. Mají anatomicky tvarovanou stélku, která poskytuje oporu prstům i podélné a příčné klenbě. Tím je zajištěno, že noha zůstane vždy ve správné poloze.

 

 

Lehká zdravotnická obuv

Máte po dlouhém dni v práci pocit, že vaše nohy váží tunu? Vyberte si lehkou zdravotní obuv, která jim uleví. Vaše nohy pociťují zátěž při dlouhé a intenzivní službě a každý gram, který musí unést, je důležitý. Mezi nejlehčí zdravotní modely patří pěnová obuv tedy takzvané "clogi", například řada Ezi-Klog od společnosti Toffeln. Hmotnost jedné takové boty nepřesahuje 180 g, což je vynikající. Když nosíte pěnové boty, můžete prakticky zapomenout, že máte něco na nohou.Wygodne obuwie medyczne? Z antypoślizgową podeszwą

 

Pohodlná zdravotní obuv? S protiskluzovou podrážkou

Dobrá a pohodlná zdravotní obuv by měla mít protiskluzovou úpravu podrážky. Pro samotné pohodlí to nemusí být tak důležité jako například tvarovaná stélka, ale je to důležité pro bezpečnost. Během náročné směny se často musíte rychle pohybovat po oddělení a stabilní obuv vám to výrazně usnadní, protože snižuje riziko uklouznutí na mokré nebo kluzké podlaze.

Kromě protiskluzové úpravy podrážky je pro pohodlí při nošení také důležitá vlastnost odpružení. Poskytují je například gelové vložky nebo mikroskopické vzduchové polštářky umístěné v podrážce. Díky nim se účinně tlumí a minimalizuje přetížení, které působí na vazy a klouby při každém kontaktu chodidla se zemí. To má vliv na zdraví celého pohybového aparátu.

 

 

 

 

Důležitý je také prodyšný svršek

Věděli jste, že chodidla mají 250 tisíc potních žláz? Pocení může být na pohotovosti opravdu nepříjemné, takže pohodlná zdravotní obuv musí být schopna odvádět odpařující se pot od pokožky ven. Nejlepší jsou modely s otevřeným nebo polootevřeným svrškem - třebas nazouváky -, ale i uzavřenější boty mohou být prodyšné. Důležitý je materiál svršku a přítomnost perforací - malých otvorů, které umožňují cirkulaci vzduchu.

 

Lékařská obuv snadná k čištění

Ačkoli snadné čištění není pro pohodlí nošení obuvi příliš důležité, je důležitou vlastností dobré zdravotní obuvi. Při hledání vhodného modelu pro práci v nemocnici nebo v ordinaci se proto vyplatí věnovat pozornost tomu, zda se bude snadno udržovat v čistotě. Problémem budou případné drážky, ve kterých se rychle hromadí nečistoty. Snadno čistitelná zdravotní obuv je například pěnová obuv, kterou můžete prát v pračce, aniž byste se museli obávat jejího poškození!

 

 Vhodné pro profesionální image

Vzhled obuvi pro práci v nemocnici nebo v ordinaci, i když neurčuje pohodlí jejich nošení, je důležitý z jiných důvodů - ovlivňuje naši image. Zdravotní obuv by měla být čistá a upravená a měla by ladit s vaším oblečením. Místo obyčejné obuvi, například sportovní, se vyplatí zvolit zdravotní modely. Taková obuv nám poskytne nejen potřebné pohodlí, ale také podtrhne naši profesionální image. Najdete je na adrese uniformix.cz .

Doporučené

pixel