Jak čistit kroksy lékařské, aby se nezničily? Chvilka a boty jako nové!

2023-04-15
Jak čistit kroksy lékařské, aby se nezničily? Chvilka a boty jako nové!

Pěnová zdravotní obuv Crocs má mnoho výhod, proto je s nadšením nosí zdravotníci. Kromě toho, že jsou maximálně pohodlné, mluví v jejich prospěch i to, že se snadno udržují v čistotě. Odstranění nečistot z pěnové obuvi zabere jen pár okamžiků! Zajímá vás, jak čistit lékařské kroksy a zda je stačí vyprat v pračce? Odpověď na tuto otázku najdete v našem dnešním článku!

 

 

 

 

Co se z tohoto příspěvku dozvíte?

  • Co je důvodem popularity pěnové zdravotní obuvi crocs?
  • Jak čistit lékařské crocsy?
  • Dají se crocsy prát v pračce?

 

Výhody pěnové zdravotní obuvi crocs

Práce lékaře nebo sestry obvykle znamená dlouhé hodiny na nohou. Není divu, že zástupci lékařské profese přikládají zvláštní význam výběru obuvi. Stačí se rozhlédnout po chodbách nemocnic a klinik a všimnout si, že crocsy jsou tam velmi oblíbené. Proč je mají lékaři a sestry tak rádi?

Boty vyrobené z pěny jsou extrémně lehké, takže téměř necítíte, že je na nohou máte. Další výhodou lékařských krokosů je vysoký komfort nošení. Při chůzi se přizpůsobují tvaru chodidel a jejich protiskluzová podrážka je vyplněna vzduchovými bublinkami. To znamená menší riziko uklouznutí a optimální odpružení.

Díky ventilačním otvorům jsou lékařské crocsy vzdušné, čímž odpadá problém s pocením nohou. Splňují také nejvyšší hygienické a antistatické požadavky, proto se používají i na operačních sálech (samozřejmě mluvíme o modelech s příslušnou certifikací). Je velmi snadné z nich odstranit případné nečistoty, ale o tom, jak čistit kroksy lékařské, píšeme dále v článku.

 

 

 

 

Jak čistit lékařské crocsy?

Díky hladkému svršku s antibakteriálními vlastnostmi se zdravotní boty crocs extrémně snadno čistí. Případné nečistoty lze odstranit teplou mýdlovou vodou a hadříkem.

Pokud je v botách více větracích otvorů, je lepší použít měkký kartáč. Jeho štětiny se dostanou do všech zákoutí a vyplaví z nich nečistoty. Po umytí je třeba boty důkladně opláchnout a vysušit. Raději je však nedávejte na radiátor nebo na místo vystavené přímému slunci, protože příliš vysoká teplota může vést k deformaci pěny. Mokré kroksy doporučujeme otřít čistým, suchým hadříkem nebo ručníkem a umístit je na větrané místo. Okamžitě uschnou!

 

 

 

 

Dají se crocsy prát v pračce?

Na internetových fórech často vyvstává otázka, zda lze crocsy prát v pračce. Máme dobrou zprávu pro lidi, kteří nemají čas ani chuť na ruční úklid. Renomovaní výrobci zdravotnické pěnové obuvi takovou možnost umožňují! Před praním však doporučujeme prostudovat si návod na péči pro konkrétní pár, abyste se ujistili, že výrobce s touto možností počítal. V důsledku zvýšené teploty se může nekvalitní obuv zdeformovat nebo rozpadat.

Pro lidi, kteří hledají kvalitní obuv ze zdravotní pěny, kterou lze prát v pračce, doporučujeme produkty Toffeln, které jsou dostupné na unifromix.pl. Tento typ obuvi stačí vložit do bubnu a nastavit program s teplotou do 40 stupňů Celsia. Vyprané boty by měly být ještě vysušené. Jak jsme psali dříve – stačí je otřít suchým hadříkem nebo nechat uschnout na větraném místě.. Hledáte pohodlnou zdravotní obuv? Crocs, dřeváky a další boty navržené s ohledem na široce chápanou ochranu zdraví najdete na uniformix.cz 

 

pixel