Dickies: zdravotní oblečení. Moderní řešení

2023-03-24
Dickies: zdravotní oblečení. Moderní řešení

Značka Dickies, založená před více než sto lety, se řadí mezi ikonické. Společnost začínala jako výrobce pracovních oděvů pro místní farmáře, dnes však dodává oděvy pro většinu průmyslových odvětví. Je oblíbená mezi milovníky pouliční módy a nosí ji celebrity toho nejvyššího kalibru. Není divu, že ji s nadšením využívají i lékaři, sestry a další zdravotničtí pracovníci. Zajímá vás, jaké je tajemství oblečení Dickies? Zdravotní oblečení z USA této značky je odolné, funkční a stylové. Více se o tom dozvíte v našem článku!

 

 

Dickies odzież medyczna

 

Co se z tohoto příspěvku dozvíte?

  • Od kdy je zdravotní oblečení Dickies dostupné na trhu?
  • Proč se vyplatí vybrat si americké lékařské oblečení od Dickies?
  • Jaké modely zdravotních topů a kalhot značka Dickies nabízí?

 

Dickies zdravotní oblečení - historie značky

Značka Dickies byla založena v roce 1922 v Texasu, takže se může pochlubit více než 100letou tradicí! Za tuto dobu si dokázala získat kultovní status nejen mezi zástupci americké dělnické třídy, ale i milovníky streetwearu. Počátky činnosti Dickies souvisí s výrobou pracovních oděvů pro místní farmáře. Díky vysoké kvalitě firma zaznamenala stabilní nárůst tržeb, ale období 2. světové války se ukázalo jako přelomové. Zakázka na milionové uniformy pro americkou armádu umožnila rozšíření výrobních prostor, což umožnilo další rozvoj firmy po skončení války. Během krátké doby se Dickies stal přední značkou pracovního oblečení v USA a expandoval do Evropy a na Střední východ. 

 

Odzież medyczna Dickies

Nabídka společnosti byla neustále rozšiřována o produkty pro navazující profesní skupiny. V 60. letech 20. století byl vyvinut slavný model kalhot 874, který je dodnes velmi populární. V 70. letech byly otevřeny první podnikové prodejny, kde mohli zástupci mnoha profesí rychle doplnit chybějící prvky obchodní uniformy. Postupem času se do ulic dostalo i oblečení Dickies. Nejprve jej začali nosit dělníci po práci, později se o něj začali zajímat zástupci kultury mládeže.

V současné době je oblečení značky Dickies dostupné ve více než 100 zemích po celém světě. Přestože dobyla módní svět a nosí ji takové hvězdy jako Drew Barrymore, Avril Lavigne, Gwen Stefani či Justin Timberlake, značka Dickies zůstává věrná svým hodnotám. Proto jsou Dickies odolné a pohodlné oblečení a pracovní uniformy pro zástupce různých profesí – od mechaniků po lékaře.

 

Co odlišuje Dickies americké lékařské oblečení?

Lékařské oblečení American Dickies je kombinací:

  • funkce,
  • odolné materiály,
  • solidní zpracování
  • a módních stylů.

Značka Dickies již desítky let dokazuje, že uniformy pro zdravotníky nemusí být nuda! Zdravotní topy a kalhoty Dickies pro muže a ženy jsou dostupné v široké škále barev a jsou vyrobeny z pečlivě vybraných materiálů. Směs polyesteru a elastanu, ze které se šijí mimo jiné typické sportovní oděvy, skvěle funguje i při té nejintenzivnější zátěži. Mikiny a kalhoty z ní dokonale padnou na postavu a zajišťují plnou volnost pohybu a rychle odvádějí vlhkost.

Ve zdravotním oblečení Dickies se také často můžete setkat s příměsí umělého hedvábí, díky kterému je oblečení příjemné na dotek. Pevný materiál však není všechno. Zdravotní kalhoty a topy Dickies mají často dvojité prošívání pro větší odolnost.

 

Dickies - zdravotní oblečení z USA ve stylu streetwear

Jak se na lékařské oblečení z USA sluší, značka Dickies nabízí oblečení se zajímavými styly inspirovanými pouliční módou. Pánské oblečení z řady Balance je sportovního designu s nádechem elegance. V lékařských kalhotách Dickies Balance můžete vidět odkazy na ikonický model 874. Zdravotní mikina ze stejné řady se zase vyznačuje minimalismem - má výstřih do V, tři prostorné kapsy a elastické úpletové vsadky.

Značka Dickies se starala i o potřeby žen pracujících ve zdravotnictví. Dámské zdravotní kalhoty Dickies Dynamix sportovního střihu a elastického pasu byly navrženy pro nejintenzivnější směny. Jsou sladěny s mikinou ze stejné řady, s kulatým výstřihem a dvěma nášivkovými kapsami. Zdravotní top Dickies Essence má výstřih do V a je vyroben z pravého materiálu podobného džínovině. Dámská verze zdravotního topu Dickies Balance je vybavena elastickým panelem na zádech, který zaručuje plnou volnost pohybu. Všechny dámské modely jsou vypasované, takže krásně zdůrazní ženskou postavu.

Hledáte pohodlné a stylové zdravotnické oblečení z USA? Zdravotní kalhoty a topy Dickies najdete na uniformix.cz.

pixel