9 tipů na dárky pro budoucího lékaře na konci studia medicíny

2022-06-10
Absolvování studia medicíny je velká událost, která korunuje roky úsilí a odříkání. Není divu, že blízcí chtějí tuto příležitost oslavit a hledají vhodný dárek pro budoucího lékaře. Přemýšlíte, jakou maličkost si vybrat? V dnešním článku představujeme osvědčené tipy na dárky k promoci studia medicíny!

 

Co se z tohoto příspěvku dozvíte?

Jaký dárek vybrat na konci studia medicíny?
Proč je zdravotní halenka nebo zástěra dobrým dárkem pro budoucího lékaře?
Jaký dárek se bude hodit lékaři, který plánuje pracovat v oboru?

 

1. Lékařská zástěra

Nejlepší dárek pro mladého lékaře bude něco, co využije při své každodenní práci. Popřemýšlejme tedy o lékařském plášti, který se jistě bude hodit při plnění povinností v nemocnici nebo na klinice. V obchodech najdete stylové a elegantní pánské i dámské zástěry, které zdůrazní nejen přednosti postavy, ale i hodnost profese.

2. Dekorace do kanceláře

Dobrým nápadem na dárek pro mladého lékaře jsou i předměty, které doplní interiér ordinace a dodají jí jedinečný charakter. Může to být krásně ručně psaná Hippokratova přísaha nebo ilustrace ze starého anatomického atlasu k zavěšení na zeď. Skvěle poslouží i něco na stůl: figurka Asclepia / Aesculapia nebo elegantní stojánek na vizitky.

3. Zdravotní halenka

Praktickým dárkem pro budoucího lékaře bude kvalitní zdravotní halenka, která zajistí pohodlí při dlouhé směně. Nejbezpečnějším řešením je klasický model v bílé, modré nebo tmavě modré barvě. V dnešní době se však nemusíte bát ani živějších barev, protože je akceptují prakticky všechny kliniky a nemocnice. Skutečným hitem jsou zdravotní mikiny s barevnými vzory pro pediatry, které pomáhají získat důvěru nejmenších pacientů.

4. Lékařský set

Místo toho, abyste si koupili pouze mikinu, můžete také uvažovat o celé dámské nebo pánské zdravotní soupravě, která zahrnuje také kalhoty. Těchto typů oblečení není v šatníku lékaře nikdy dost! V obchodech jsou k dispozici nejen jednobarevné sady, ale také sady, u nichž je horní a spodní část v různých barvách. Ani v druhém případě není výběr obtížný - designéři se postarali o to, aby se všechny možné kombinace dobře doplňovaly.

 

5. Zápisník, plánovač nebo kalendář

Zápisník, plánovač nebo kalendář v elegantním obalu je perfektním dárkem pro mladého lékaře. Tyto typy příslušenství vám pomohou mít pod kontrolou váš nabitý program a nepravidelnou pracovní dobu a také pojme poznámky z vědeckých setkání a školení. Na přebal kalendáře nebo sešitu jej můžete vyryt jako připomínku příležitosti nebo nechat na první stránce vhodné věnování.

6. Ponožky

Hledáte malý dárek pro budoucího lékaře? Myslete na ponožky, nejlépe ozdobené motivem souvisejícím s vámi zvolenou specializací. Mohou to být barevné pilulky, plátky, injekční stříkačky, stetoskopy nebo kardiogramy. Vtipné vzorované ponožky vám pomohou propašovat pozitivní energii do seriózní práce.

7. Elegantní pero nebo propiska

Práce lékaře zahrnuje kromě péče o pacienty také značné množství byrokracie. Osvědčeným nápadem na dárek k promoci je pero nebo plnicí pero v elegantním pouzdře. Drobný předmět zdůrazní důležitost profese při psaní receptů a vyplňování dalších dokumentů. Na dárek můžete vyrýt datum promoce nebo jiné věnování.

8. Kufřík nebo lékařská brašna

Kromě svých znalostí a zkušeností využívá lékař při své práci četné doplňky. Vhodným dárkem pro mladého lékaře, který plánuje pracovat na několika klinikách nebo navštěvovat pacienty v místě, je lékařská brašna. Nejuniverzálnější bude klasický kožený model v černé nebo hnědé barvě.

9. Stetoskop

Těžko lze jmenovat předmět, který je s lékařskou profesí spojen více než stetoskop. Není divu, že je to jeden z nejčastěji vybíraných dárků k promoci, zejména pokud plánujete obdarovat budoucího internistu nebo kardiologa. Zpříjemněte si ho vyrytím vhodného věnování na stetoskop.Vysoce kvalitní lékařské oblečení, které je ideální jako dárek pro budoucího lékaře, najdete na adrese uniformix.cz 
pixel