Zdravotní obuv pro lékárníky – která bude fungovat nejlépe?

2021-05-03
Zdravotní obuv pro lékárníky – která bude fungovat nejlépe?

Práce v lékárně je spojena s dlouhými hodinami ve stoje, proto je pro lidi, kteří tam pracují, nesmírně důležitá správně zvolená lékárnická obuv. Tyto typy obuvi musí být pohodlné, poskytovat odpovídající úroveň hygieny a bezpečnosti a dobře vypadat. Pokud se ptáte, na co si dát při výběru lékárenské obuvi pozor, určitě si přečtěte náš článek. Dozvíte se, proč je lékárníkům často doporučována lehká a pohodlná zdravotní obuv.

 

Co se z tohoto příspěvku dozvíte?

Jaké typy zdravotní obuvi budou v lékárně fungovat?Jaké vlastnosti by měla mít dobrá lékárnická obuv?Na co si dát při výběru lékárenské obuvi pozor? Zdravotní obuv je určena pro práci ve stoje, takže se skvěle hodí nejen do nemocnice či na klinice, ale i do lékárny. Tyto typy bot by měly mít správně tvarovanou stélku, prodyšný svršek a protiskluzovou podrážku. Jako lékárenská obuv skvěle poslouží různé druhy zdravotní obuvi: žabky, pěnové boty nebo klasické dřeváky.

 

Náročná práce lékárníka

Práce v lékárně znamená dlouhé hodiny strávené ve stoje, během kterých je od lékárníka vyžadována spolehlivost, profesionální, milý a empatický přístup k pacientovi. Proto je nesmírně důležité vybrat správnou lékárnickou obuv, protože špatně zvolená obuv nejen znesnadňuje soustředění, ale může dokonce vést k nepříjemným zdravotním následkům. Kromě otoků nohou a bolestivých křečí v lýtkách může nevhodná obuv způsobit dokonce bolesti zad nebo hlavy. Práce lékárníka neznamená jen stát za pultem. Mezi každodenní povinnosti v této profesi patří také příjem dodávek a zařizování zboží a také příprava léků na předpis. Vybraná lékárnická obuv musí navíc poskytovat pohodlí a dobrou přilnavost při chůzi a zvedání břemen. Důležité jsou i estetické otázky – každá z nás chce vypadat dobře a vhodně zvolený outfit usnadňuje budování image profesionála. 

Pohodlná lékárnická obojí

Nepříjemné následky práce vestoje pomůže odstranit dobře zvolená lékárnická obuv. Jejich nejdůležitějším prvkem je podrážka, která by měla být lehká a vyrobena z materiálu tlumícího nárazy, např. korku nebo měkké pěny. Důležitý je také dobrý úchop, abyste při práci neuklouzli, což může mít za následek bolestivý pád. Před nákupem se vyplatí podívat se blíže na vnitřní část boty. Nejlepší je poohlédnout se po modelu s anatomicky profilovanou vložkou a svrškem z prodyšného materiálu nebo vybaveným četnými ventilačními otvory. Zajistíte tak správné postavení chodidla a vyhnete se problémům s nadměrným pocením. Od lékárníka je vyžadována nadprůměrná úroveň hygieny, proto se před nákupem vyplatí ujistit se, že vybraný model lze snadno udržovat v čistotě. Otázka výběru velikosti by se neměla podceňovat - příliš malé boty budou škrtit a příliš velké mohou sklouznout z nohy.

Lékárnická obuv - doporučené modely

Vzhledem ke specifičnosti práce lékárníka v lékárně bude zdravotní obuv perfektní. Je určen pro lékaře, sestry a další lidi, kteří pracují, při kterých hodně stojí a chodí. Tyto typy bot nemusí být nutně bílé – široký výběr střihů a barevných variant znamená, že si každý najde pohodlný a estetický model šitý na míru jeho preferencím. Mnoho lékárníků volí klasické zdravotní pantofle. Nejčastěji mají podrážku z přírodního korku a prodyšný kožený svršek, který dokáže zakrýt nebo odhalit prsty na nohou. Lidé, kteří kladou praktické otázky na první místo, si jistě oblíbí pěnovou zdravotní obuv. Tyto typy bot jsou extrémně lehké a snadno se udržují v čistotě. Velmi oblíbené jsou také lékařské dřeváky. Jejich kožený svršek zaručuje optimální prodyšnost a podrážka z olše má antibakteriální vlastnosti. Vrstva polyuretanové pryže na spodní straně tlumí otřesy vznikající při chůzi a charakteristický klapot, který si mnozí z nás spojují s návštěvou kliniky Hledáte pohodlnou obuv pro práci v lékárně? Široký výběr ortopedicky tvarované zdravotní obuvi naleznete na Uniformix.cz. Viz také: Bolesti nohou po směně – jak je zmírnit a jak jim předcházet?Zdravotní pěnová obuv – lehkost a pohodlí, které vás překvapí Lékařské oblečení pro lékárníky

pixel