Jak se oblékat na podzim a chránit se před nachlazením?

2019-10-17
Jak se oblékat na podzim a chránit se před nachlazením?

Oblečte se adekvátně k počasí

Podzim je proměnlivý. Jednou je teplo a podruhé zase větrno a nepříjemně. Jednoho dne svítí slunce a druhého prší. Pokud do práce odcházíte na celý den, bylo by správné se na tuto situaci připravit, jelikož večer se počasí může diametrálně změnit, i když předpověď počasí byla příznivá. Dodatečné tričko nebo oteplená zdravotnická mikina v batohu nebo v kabelce bude zcela jistě užitečnou věcí.

Podzim je vhodným obdobím, aby se ze skříně vyndala čepice a šálo, jelikož jsou večery a noci čím dál chladnější. Hlava a krk jsou části těla, které jsou nejvíce vystaveny podchlazení a není těžké prochadnout právě zde, což může mít za následek zánět středního ucha, bolest v krku, chrapot a dokonce i celkové nachlazení.

Stojí za to, vyměnit běžnou mikinu za teplou fleecovou mikinu. V obchodě Uniformix máme dostupné dámské a pánské  zdravotnické mikiny  ke služebnímu použítí, ale i k soukromému. Jelikož naše mikiny ani fleecové zdravotnické mikiny nemají firemní nášivky, mohou být používané i mimo pracoviště;nemělo by se, ale toto oblečení používat střídavě jednou do práce a podruhé jako oděv pro každodenní nošení. Na oděvu se mohou nacházet viry a bakterie. Proto vždy používejte samostatně zdravotnické oblečení do práce v nemocnici a jiné během dne v soukromí. Změňte svoje oblečení i když nasedáte do auta a jedete přímo domů.

Obuv je také součástí oblečení

Nevhodně zvolená obuv může být také příčinou prochlazení organizmu, stejně jako velmi tenká mikina nebo chození bez šály a čepice. Na podzim, když prší, je snadné obuv promočit, což je velmi rychlá cesta k nachlazení. V ranních hodinách bývá často první přízemní mráz a na cestě do práce se může objevit tenká vrstva ledu – v tom případě kluzká, nevhodná obuv může být příčinou vážné nehody.

Nepodceňujte podstatu teplého a přizpůsobeného k počasí oblečení. A pokud hledáte profesionální zdravotnické oblečení do práce, podívejte se na nabídku našeho zdravotnického obchodu Uniformix. Pamatujte: správné oblečení znamená Váš komfort, pohodlí a bezpečnost.

pixel