Bílá "neznamená" nuda"! Módní lékařská uniforma s použitím bílé bundy

2021-02-15
Bílá "neznamená" nuda"! Módní lékařská uniforma s použitím bílé bundy

Zatímco lékařské uniformy jsou dnes zkrášlovány stále více barvami, stále je nejoblíbenější bílá. Není divu – přináší s sebou pozitivní asociace vč. profesionalita. Naštěstí bílé lékařské uniformy nemusí být nudné! Stačí trochu invence při jejich šití, aby bílá bunda a bílé zdravotní kalhoty vytvořily zajímavý styl, který vzbuzuje důvěru pacientů.

 

Biały Uniform

 

Co se z tohoto příspěvku dozvíte?

  • Lékařské uniformy – proč se vyplatí je zatraktivnit?
  • Jak vypadat módně a cítit se v lékařské profesi pohodlně?
  • Stručně

Ještě před pár lety vypadaly lékařské uniformy všem stejně. Byly to kus látky bez výrazu a také bez konkrétního střihu či střihu. Naštěstí móda nemodernosti již přechází a na trhu zdravotních outfitů, ve kterých můžete vypadat opravdu přitažlivě, přibývá. A to je důležité jak z pohledu medika, tak jeho pacienta.

 

 

Biała Bluza medyczna

 

Lékařské uniformy – proč se vyplatí je zatraktivnit?

Ne nadarmo najdeme na dětských odděleních stále větší počet zástupců personálu, kteří nosí barevné zdravotnické oblečení, navíc zdobené různými druhy vzorů. Na zdravotních halenkách budou postavičky z pohádek, zvířátka a vše, co lahodí dětskému oku. Díky tomu se malý pacient cítí méně vystresovaný. Není pak obklopen davem bíle oděných lidí, mezi nimiž je těžké někoho rozeznat a zapamatovat si. Barvy a hravé vzory dokážou trochu uvolnit atmosféru. Podobné je to v případě oblečení pro mediky pracující s dospělými. Možná není pro dospělé tak snadné odbourat stres používáním barevných uniforem, ale módní uniformy jistě pomohou zdravotnictví nebo samotným kosmetologům. Umět vyjádřit – byť částečně – svůj styl v práci je docela důležité. Navíc pocit, že člověk vypadá krásně a elegantně, pomáhá udržovat dobrou náladu a to už má na pacienty dané organizace značný vliv. Mají dobrý pocit, že pracují s lidmi z masa a kostí, z nichž každý může vypadat jinak.

 

Bluzy i Żakiety medyczne

 

Módní a pohodlné lékařské uniformy

Existuje několik způsobů, jak překonat nudný vzhled lékařské uniformy. Jedním z nich je použití bílé bundy. Je velmi zajímavá, protože právě bílá barva se nejčastěji používá při výrobě lékařských uniforem. Nicméně - správně stylizované - to nemusí být nudné! Zde je několik návrhů, díky kterým bílá zdravotní bunda odčaruje image průměrného lékařského oblečení!

  • Zdravotní bílé bundy s inkoustovými a purpurovými vsadkami - klasická bunda, která je velmi decentně zdobena akcenty v intenzivních barvách. To je výrazně oživeno klasickým bílým materiálem a celý vzhled je na první pohled mnohem dostupnější.
    Zdravotní bundy a mikiny s asymetrickým zapínáním - klasika v kombinaci s jemnou extravagancí. Asymetricky našité knoflíky způsobí, že oděv sedí na těle úplně jinak - dobře sedí, zvýrazňuje pas, ale zároveň dodává eleganci a styl. Knoflíky mohou zdobit sako, pokud mají zajímavý vzor. Důležité jsou i barvy knoflíků – stříbrná a zlatá působí celku elegantně, ale přesto klasicky a profesionálně.
    Bílé tuniky - jeden z nejzajímavějších stylingových návrhů pro mediky. Tunika je o něco delší, díky tomu se krásně shazuje. Jasně zdůrazňuje pas, přičemž zachovává elegantní vzhled. Vypadá dobře jak s bílými kalhotami, tak s jakoukoli jinou barvou - je to vysoce univerzální oděv. Za zmínku také stojí, že dlouhá tunika může nahradit zdravotní zástěru a lze ji nosit stejně jako šaty. Pohodlí je samozřejmě důležité i v případě zdravotních uniforem. Vyplatí se věnovat pozornost délce rukávů a zvolit nejpraktičtější řešení, například ¾ rukáv. Pamatujte také, že bílá je barva, která se snadno hodí ke zbytku vašeho šatníku. Skvěle vypadá ve společnosti jemných šperků a decentních doplňků v podobě šátku nebo gumičky do vlasů. Zároveň je výrazný, vzbuzuje důvěru a dodává profesionalitu. Není tedy divu, že se tak snadno používá v lékařském oděvním průmyslu.

Pokud hledáte bílé sako - klasické nebo s módními akcenty - určitě se podívejte na uniformix.cz!

pixel